Jūs esate čia:gindia tinklas»Rambyno kronika»Rambyno kronika
Sekmadienis, 04 gegužės 2014 10:19

2013m. MARTYNO JANKAUS VAIKAITĖ

Parašė

MARTYNO JANKAUS VAIKAITĖ - KULTŪROS MECENATĖ. Spaustuvininko, aušrininko, varpininko, Tilžės akto signataro, Valstybės Tarybos nario, Mažosios Lietuvos patriarchu vadinto bitėniškio Martyno Jankaus vaikaitė Eva Jankus-Gerola yra seniai nusipelniusi pagėgiškių pagarbos. Ji yra sakiusi. „Aš per amžius būsiu Eva Jankutė“, tuo lyg patvirtindama savo priklausomybę Lietuvai.

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 10:11

2013m. EUGENIJA ŠIMKŪNAITĖ

Parašė

EUGENIJA ŠIMKŪNAITĖ – gydytoja-žolininkė, etnografė, habilituota gamtos mokslų daktarė.

(1920 kovo 11d. Novorosijske, 1996 sausio 27d. Vilniuje)

Teko skaityti, kaip Eugenija Šimkūnaitė ant Rambyno kalno ateitį spėdavo iš žolelių, kurias žmonės surinkdavo pievoje.

Spėdavo ateitį; visiems pageidaujantiems būrė iš augalų. Ji aiškindavo, kad neužtenka šiaip sau žolės pasirauti. Reikia eiti pagal saulės kryptį ir nuo kiekvieno kampo susirinkti po devynis augalus. Jei nori, kad visai teisingai būtų, būtina surinkti trejas devynerias (iš viso 27 augalus).  ... kiekvienam iš jo surinktos puokštelės pranašaudavo ateitį, gyvenimo kelią, kas jį lemia, kas gali tame kelyje padėti. Įdomu buvo baisiausiai, visi puolė prie jos. O ji sėdėjo ir „varažijo“..., prisimena gamtos mokslų daktarė, botanikė Ž. Lazdauskaitė.

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 10:08

2013m. GYVENIMO MOKYTOJA

Parašė

Nuoširdžiausi sveikinimai Birutei Žemgulienei kovo 19-ą švenčiančią garbų jubiliejų.

GYVENIMO MOKYTOJA. Kiek kartų atvažiuojame, tiek kartų džiaugiamės svetingais Birutės namais, nors negalime teigti, kad jie vien Birutės – dviem sparnais skrenda Žemgulių Birutės ir Kazimiero gyvenimo Paukštė, laiminga ir didinga.

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 10:05

2013m. Susipažinome Bitėnuose

Parašė

Susipažinome Bitėnuose. Sveikiname Onę Šeštokienę, balandžio 5 dieną švenčiančią garbų jubiliejų. Daugiau FOTO

Gyvenimas – tai nesibaigiantis kelias, vingiuotas, kalnuotas, vietomis lygus, kaip asfaltuotas, o vietomis lyg žvyrkelis, su giliai išmuštomis duobėmis. Tame nesibaigiančiame kelyje nuolat sutinkame žmones. Vieni jų pasirodo ir dingsta, o su kitais bendravimas tvirtėja ir auga, kol vieną dieną pamatome, kad tas žmogus jau gretimai eina Gyvenimo Keliu, kad jis jau dalyvauja mūsų gyvenimo įvykiuose, kad jis tampa netgi artimesniu už artimuosius. Taip mūsų bendražyge tapo ir Onė Šeštokienė. O gal tai mes tapome jos Gyvenimo dalimi? 

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 09:28

2013m. Vyt. Gurevičiaus paminėjimas

Parašė

2013 gegužės 26-27d., Vilnius.„Spindulys esmi tos begalinės Šviesos“. Vytauto Gurevičiaus (1919-2012) paminėjimas, 2013 gegužės 26-27d., Vilnius. Daugiau FOTODok. filmas Vyt. Gurevičiaus paminėjimas

„Spindulys esmi tos begalinės Šviesos“ – šie Vydūno žodžiai gerai žinomi visiems Jo pasekėjams. Tačiau suvokti tikrąją jų esmę sunkoka, tai tarsi tik pakylėjanti ir nuskaidrinanti sparnuota frazė. Tačiau dvi dienos, kurias praleidome Vilniuje, bendraudami su žmonėmis, kuriems brangus Vytauto Gurevičiaus atminimas, ir kurie susibūrė, kad jį prisimintų, Vydūno žodžius pavertė realiu gyvenimu.

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 09:16

2013m. Bitėnai nuo sekmadienio iki sekmadienio

Parašė

Foto albumas. Bitėnai nuo sekmadienio iki sekmadienio. 2013-08-04/11. 2013-ųjų rugpjūčio 4-ą dieną mes – tai studija Gin-Dia – vėl apsilankėme Bitėnuose. Pirmą kartą čia atvykome 2000-aisiais (Žmogus neturi sielos), viena ausim išgirdę apie tai, kad Bitėnuose Kazimiero ir Birutės Žemgulių sodyboje nuo 1992-ųjų metų buriasi žmonės, kurie kasmet visą savaitę skiria Bitėnų kapinaičių tvarkymui. Ir suvažiuoja jie iš įvairių Lietuvos vietovių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio...

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 09:12

2013m. Enzys Jagomastas

Parašė

Enzys Jagomastas (1870-1941). Gyvenimas ir veikla. Giedrės Skipitienės pranešimas, skaitytas konferencijoje, skirtoje Klaipėdos krašto metams paminėti 2013m. rugpjūčio 10d., M.Jankaus muziejuje.

Enzio Jagomasto šeima – tragiško likimo, išskirtinė lietuvių patriotų šeima, kurios gyvenimas ir veikla kiekvienam lietuviui, mūsų ateities kartoms galėtų būti meilės ir pasišventimo Tėvynei simboliu. Deja, Enzio Jagomasto šeimos likimas ir veikla iš užmaršties prikelta, bei palaikoma tik entuziastų dėka.

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 09:08

2013m. Senojo Rambyno vaidila

Parašė

Senojo Rambyno vaidilaNuoširdžiausi sveikinimai Kazimierui Žemguliui gruodžio 25-ą švenčiantį garbų jubiliejų.

Daugiau nei dešimtmetį lankomės Bitėnuose, kuris nuo seno garsus kaip ypatingas kaimas, daug likimo smūgių iškentęs ir išgyvenęs. Ištuštėjęs ir vėl atgijęs, nūdiena susitraukęs, bet vis dar garsus ir nepraradęs traukos. Tik kas būtų kaimas be žmonių, greičiau miškas ar laukymė. Kaimas, visų pirma – jame gyvenantys žmonės.

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 09:02

2012m. VYDŪNAS, LAIKAS IR ŽMONĖS

Parašė

„ VYDŪNAS, LAIKAS IR ŽMONĖS“. 2012-12-21. Gruodžio 18 d. Lietuvių namuose prie Kristaus Prisikėlimo parapijos konsulatas suorganizavo baigiamąjį 2012 m. renginį iš ciklo „Kaip skamba Vydūno kanklės mūsų širdyse“. Tai buvo Eugenijaus Skipičio, redaktoriaus, fotomenininko ir poeto „rambyniečio“ foto paroda iš ciklo „Vydūnas, laikas ir žmonės“ bei kultūrologės Giedrės Skipitienės paskaita apie Vydūną ir jo aplinkos žmones.

Sekmadienis, 04 gegužės 2014 08:57

2012m. ROJAUS KELIAS

Parašė

Ulla Lachauer.  ROJAUS KELIAS. Rytprūsių ūkininkės Lėnės Grigolaitytės prisiminimai.  Iš vokiečių kalbos vertė Eugenijus Lukasovas. Leidykla Baltos lankos.

Lėnė Grigolaitytė atkuria krašto palei Nemuną panoramą: prieš mūsų akis atgyja valstiečių ir žvejų darbai, šventės, žmonių išgyvenimai ir sielvartas, margas Tilžėje kas savaitę vykstančių turgų pasaulis ir pasienyje esantys Smalininkai, kur ji kelerius metus dirbo nuosavoje galanterijos prekių parduotuvėje. Ji pasakoja apie Antrąjį pasaulinį karą ir didžiąją emigraciją 1944-1945 metais. Lėnės giminaičiams, draugėms ir kaimynams išvažiavus gyventi į Vakarus, į Vokietiją, ji pati liko tėvynėje, kuri pateko Stalino akiratin ir tapo Sovietų Sąjungos dalimi, ji pasakoja apie laikotarpį, per kurį tėvynėje jautėsi lyg svetima, apie žemės ūkio kolektyvizaciją, šeimos deportaciją į Sibirą ir grįžimą į tėvynę, apie savo tolydžio vis augančią vienatvę po motinos, tėvo ir pagaliau vyro mirties. „Aš jums išsaugojau tėviškę", - sako ji, vedžiodama po apylinkes apsilankančius Lietuvoje bitėniškius, ieškančius savo tėvų namų, o atrandančius tik apleistus giminaičių kapus.   < skaityti visą knygą>

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Sunday the 15th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©