Jūs esate čia:Nuotaika»Šviesos šventė
Ketvirtadienis, 13 lapkričio 2014 13:34

Šviesos šventė Pirmo puslapio

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Šviesos šventė.

Išbalansuotą rudens drėgmės ir pilkumos vidinę pusiausvyrą senoliai atstatydavo sekdami pasakas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šiuolaikinis žmogus, užkluptas akistatos su savimi, dažniau bėga, nei sustoja pabūti su savimi ir pajusti Gamtą, dar nesunaikintą civilizacijos Jos pirmapradiškumą,“– vakarą žvakių šviesoje pradėjo LAB Šiaulių filialo vedėja Javita Lapinskaitė. – Mes savo tautosakoje turime nykštukus, raganas, o daugelio šiaurės šalių mitologijoje minimi troliai – „kai mini trolį, jis jau stovi prieangyje“ – sakoma 17a. švedų patarlėje.“ Video reportažas Šviesos šventė.

Du tūkstančiai keturioliktų metų lapkričio dešimtoji – skaitymo balsu diena – į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės organizuojamą renginį Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių filialo lankytojai susirinko jau aštuntą kartą. – Tuo pačiu metu vienuolikoje skirtingų šalių ir autonominių sričių Šiaurės ir Baltijos šalių regione klausomasi to paties balsu skaitomo teksto. Vakaras vyksta žvakių šviesoje.

Žvakių šviesoje Romuvos gimnazijos technologijų mokytojas Rimvydas Daužvardis pristatė ir savo mokinių sukurtą liečiamąją parodą „Baltų karžygių portretai“.

***

Pasukus laikrodžių rodykles vakarai tapo dar ilgesni ir niūresni – jau penktą valandą popiet tvyro visiška tamsa. Gyvendami mieste dažnai to nepastebime, mus akina vitrinos ir gatvių šviestuvai, tarsi ir pasislepiame nuo didžiojo Gamtos Ritmo. Tačiau žmogus yra ta pati Gamta, jo kūnas tiesiogiai reaguoja į aplinkos pokyčius, ir tik Protas žmogų stumia į apgaulingą civilizacijos blizgesį. Tykus vakaras žvakių šviesoje paliko už durų kasdienį nerimą ir skubėjimą. Apjungti skaitovės pasakojimo ir svajingų muzikos garsų pajutome darganoto ir tamsaus rudens grožį, kuris išsiskleidė širdžių darnoje ir lydės visą tamsųjį periodą, iki vėl pradės ilgėti dienos.

 

Daugiau nuotraukų iš renginio.

 

Skaityti 2739 kartai Atnaujinta Ketvirtadienis, 13 lapkričio 2014 14:47

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 9th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©