Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Sraigės
Pirmadienis, 14 sausio 2013 14:44

Sraigės

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Sraigės

Keistas šunų lojimas privertė pažiūrėti pro langą. Netoliese apleistame sklype vaikščiojo nepažįstami žmonės. Jie kažką rinko į plastmasinius maišelius. Keli maišai jau pūpsojo visiškai pilni. Keista, ką galima rinkti tokiu laiku? Juk grybai dar neauga. Deja, rinko jie ne grybus, o sraiges.

Taip, taip sraiges. Pasirodo, paskutiniu metu tai labai paplitęs užsiėmimas ir net pragyvenimo šaltinis. Sraiges galima priduoti į supirkimo punktus arba parduoti prekeiviams turguje. Nei jas auginti, nei prižiūrėti, tik surinkti. Jau keleri metai kai kurie žmonės užsiiminėja tokia veikla. Lietuviai nepratę valgyti sraigių ir varliagyvių, bet juk vakaruose tai tikras delikatesas. O ir pinigus moka už jokios priežiūros nereikalaujantį gyvį.

Sunku apie tai kalbėti, kaip ir sunku įtikinti, kad toks elgesys pažeidžia pusiausvyrą gamtoje. Juk sraigės ne šiaip sau gyvena, jos kaip ir visi gyvi sutvėrimai turi paskirtį. Galbūt, mes jos nežinome, nes paprasčiausiai niekada tuo nesidomėjome. Todėl lengva ranka sraiges paverčiame preke, pagalbine pragyvenimo priemone, kaip įprasta dabar sakyti.

O jei taip pasukus laikrodžio rodyklę keliems dešimtečiams į priekį, kai Lietuvoje jau nebebus, ką rinkti? Kas įvyks? Katastrofa? Ne, žinoma, akimirksniu katastrofa neįvyks, tik padaugės bakterijų, sukeliančių užkrečiamas virusines ligas, panašiai, kaip Dzūkijos miškai „prisipildė“ mašalais. Galbūt pradės nykti kai kurie augalai, nes, kaip paaiškės, būtent sraigės juos globojo, kasdien kruopščiai apvalydamos nuo vabzdžių lervų ir pelėsio. Kiek vėliau išnyks kokios nors paukščių ar gyvūnų rūšys, kaip išnyko stumbrai. Ir vėl pavėluotai paaiškės, kad jie maitinosi sraigėmis. Kartu su gyvūnėliais pradės nykti kažkokios augalų rūšys. Ir vėl, kaip atpildas už pažeistą harmoniją, prasiverš nauja virusinių ligų epidemija, panaši į šiandien keliančią siaubą pneumoniją...

Kiek daug gyvūnų ir augalų jau išnyko nuo Žemės paviršiaus negrįžtamai. Kiek daug jų įtraukta į Raudonąją Knygą ir kiek daug dar numatyta sunaikinti vardan „gurmaniškų keistenybių“.

Taip ir murdomės skurde, ligose ir nelaimėse nenorėdami suprasti, kad turtas slypi pačiame žmoguje, jo sąmonėje, jo siekiuose ir požiūryje į supantį pasaulį.

Matyt, lietuviai visiškai apleido dvasią, nes keli litai jiems gerokai didesnis turtas už ateities sveikatą.

Skaityti 3336 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 11:36
Daugiau šioje kategorijoje: « Prarasti medaliai Mirę skaičiai »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 9th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©