Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Parazitai
Antradienis, 15 sausio 2013 12:58

Parazitai

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Parazitai

Sekmadienį įsijungus televizorių nuo rodomų vaizdų per kūną pradėjo bėgioti šiurpuliukai. Atrodė, kad atsidūriau košmariškame sapne, bet balsas už kadro visą laiką įtikinėjo, kad tai tikrovė ir, kad žmones supantis pasaulis būtent toks. Tai buvo laida apie kūnų grobikus-parazitus, mintančius žmogumi, pagrinde jo krauju. Vaizdai buvo tokie nemalonūs, kad išjungiau televizorių gerokai anksčiau, nei pasibaigė laida.

Taigi, pabandysime visą matytą reginį iš mikrokosmo (koks yra žmogus, jo kūno sandara) pervesti į makrokosmą (kur žmogų atitinka planeta Žemė). Pagal rodytą siužetą žmogų puola tokia gausybė plėšrių kraugerių, kad jam išgyventi praktiškai kaip ir nėra galimybės. Kaip nebūtų baisu ar keista, bet Žemės atvilgiu mes, žmonės, esame tokie pat niekingi kraugeriai, kraujo siurbikai ir naikintojai. Žemė, kaip ir žmogus, yra gyvas sutvėrimas, mąstanti būtybė, o mes - tik utėlės ant jos kūno. Jei bandyti lyginti žmones ir jų skiriamą dėmesį planetai, tai žmonės savo veikla mažai skiriasi nuo blusų, blakių, uodų, erkių ir kitų taip nemėgiamų padarų. Kasdien su pasididžiavimu žmonės "laisto" jos odą nuodais, gindami savo sodus nuo kenkėjų; atveria ilgalaikes, kraujuojančias žaizdas, siurbdami naftą ir kasdami rūdas. Užnuodija planetos kraują- upes ir ežerus chemikalais, atimdami gyvybę ištisiems plotams, ilgainiui virstantiems dykumomis. Iškirsdami miškus, pažeidžia natūralų drėgmės balansą.

Kokiu tikslu visa tai daroma? Ar mylėdami kūną, kuris maitina, rengia ir suteikia galimybę gyventi? -Kiekvienas dabartinio civilizuoto žmogaus žingsnis visų pirma atspindi egoistinį norą valdyti ir pavergti kitus, dar kitaip tariant daryti pinigus.

Gyvis ant žmogaus kūno vargu ar suvokia, kad jis maitinasi žmogumi -Žemės valdovu. Jam tai tik derlinga dirva, o kraujas - tik naudinga iškasena. Laidoje buvo paskelbtas karas parazitams. Siūlomi dezinfekuojantys muilai, šarmai ir kitos apsisaugojimo priemonės.

Tai galbūt šiandien toks pat procesas vyksta ir mūsų planetoje? Ugnikalniai dezinfekuoja - pridegina pūliuojančias žaizdas, potvyniai nuplauna susikaupusias šiukšles, suaktyvėjusi Saulė išvalo orą, perpildytą nuodingomis emocijomis. Kalnų nuošliaužos palaidoja teršalų židinius.

Ir dar viena smulkmena - pasaulis kuriamas minčių vaizdiniais. Ką žmonės mąsto, tas ir atsoiranda jo aplinkoje. Visi parazitai tik žmogaus nemokšiško, egoistinio mąstymo vaisius. Kaip sakoma "Kaip Danguje, taip ir Žemėje".

Žmogus turi teisę ir galimybę rinktis: ar tapti Žemės parazitu ir naikinti ją, ar prisiimti atsakomybę už savo veiksmų pasekmes ir tapti Žemės kūrėju ir saugotoju.

Skaityti 2575 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 11:57
Daugiau šioje kategorijoje: « Apie mintis Lapkričio darganos »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 9th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©