Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Užnuodytas pasaulis
Sekmadienis, 24 kovo 2013 11:53

Užnuodytas pasaulis Pirmo puslapio

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Užnuodytas pasaulis

Nors dar šalta, bet širdyje jau bunda pavasaris. Viena kita savaitė ir sužaliuos žolė, ir pradės žydėti sodai, ir vėl visi žiedus purkš nuodais. Ir sakys – nuo kenkėjų... Tą dieną, kai kaimynai nuodija sodus, savo šunelį uždarome kambaryje, nes būdamas lauke tiek prisiuosto , kad po to kelias savaites serga. Ir patys stengiamės nesirodyti kieme nors valandą-kitą po purškimo. Negalime padėti tik tuo metu perintiems paukščiams, jie kasmet pasiima žmonių jiems paruoštą nuodų dozę. Pastebėjome, kaip apsvaigsta galva, akys ima ašaroti, bet juk augalui tai nekenkia, tik padeda?! Taip mąsto dauguma.

Ar serga tik gyvūnai, ne nuodai veikia ir žmones, bet tas veikimas toks lėtas, kad jie niekaip nenori pripažinti savų ligų priežasčių. Bet kurį savo veiksmą galima patikrinti eksperimentu: uždaroje patalpoje pripurškite sodams gelbėti skirtų nuodų ir pabūkite joje – ar ilgai tversite? O pasekmės bus dar liūdnesnės: padažnėjęs pulsas, širdis pradės permušinėti, prakaitas mušti, liežuvis aptirps. Kažkodėl vyrauja nuomonė, kad oras neužsiteršia nuo purškiamų nuodų, bet dažnai kalbama apie oro užterštumą nuosavų namų rajonuose žiemą, kai prasideda kūrenimas – ar gi tai ne tas pats?

Yra žmonių, kurie nepurškia sodo, nenaudoja trąšų, bet vanduo jų šuliniuose užnuodytas nitratais – juk tvoros negali sulaikyti vandenyje ir žemėje tirpstančių nuodų, jie pasiskleidžia plačiai. Jei vasara lietinga, pakalnėje gyvenančių sklypuose trąšų daugiau, nei pas tręšiančius kaimynus. Jei vasara sausa, tai sodai ir daržai „išdega“, ne tiek nuo saulės, kiek nuo dirvos pagerintojų.

Rainis išdykauja

P.S. Katinėlio netekome, nes kaimynai nuodija peles, o Rainis to nežinojo. Ekologiškos Rainio paslaugos nūdienos žmonėms nebereikalingos, nes Gamta nebėra jų namai.

Skaityti 2705 kartai Atnaujinta Sekmadienis, 24 kovo 2013 12:58

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 9th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©