Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Gegutė skelbia vasaros pradžią
Šeštadienis, 11 gegužės 2013 20:08

Gegutė skelbia vasaros pradžią Pirmo puslapio

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Gegutė skelbia vasaros pradžią. Foto albumas Šiemet pavasario nebuvo – nebuvo švelnios Gamtos kaitos, kai rytais žavi lašantys varvekliai, sušildyti kaitrios saulės. Buvo šalta, vėjuota ir žvarbu, o kalendorius skaičiavo kovo, po to balandžio dienas... Nebuvo pavasarinio džiugesio. Viskas vyko labai greitai, staiga: čia šalta, čia šilta. Sniegas akimirksniu virto vandeniu, kuris apsėmė vietas, kurios niekada nebuvo saugomos nuo potvynio. 

Pavasaris vos pasirodęs virto vasara – gegutė savo kukavimu tai patvirtino. Kaip greitai keičiasi pasaulis! Karštis nuvilko šiltus rūbus nuo žmonių ir plačiai atvėrė Žemės Vartus: akimirksniu sužaliavo žolynai, pametę eiliškumą, vienas už kitą greičiau pradėjo sprogsti pumpurai...

Mūsų koridoriuje apsigyveno kamanė. Įlenda ji per kažkokį plyšelį sienoje, o laukan „išeina“, kai atidarome duris į kiemą. Tiesa, kelis kartus reikėjo kamanę „pastūmėti“ link durų, iš gailesčio, nes kitaip nugeibs uždaroje patalpoje. Neprabėgo nė savaitė, o kamanė jau žino, kaip „išeiti“ laukan – kartu su žmogumi ir pro duris. Taip, mes įsivaizduojame, kad mus supantis pasaulis nenuovokus, nemąstantis, nors, tiesą sakant, pačiam žmogui reikėtų pasimokinti iš jį supančios aplinkos – vabzdžių, naminių gyvūnėlių, paukštelių ir miško žvėrelių. Ir auginami augalai – puikiausi mokytojai, jie puikiai jaučia žmogaus nusiteikimą. Visa supanti Gamta stengiasi padėti žmogui, padėkime ir mes Jai. Ne trąšomis ir nuodais nuo parazitų sotinkime savo aplinką, o dėmesiu – ir tada sunkią akimirką Gamta atgaivins ir pragiedrins nuotaiką.

Dieviškos Galios slypi žmoguje, ir jos atsiveria, ne kai jų prašome, o kai nustojame naikinti ir, įsiklausę į Supančią Gamtą, pradedame kurti Darną.

Parašė Diana Stungurienė.

Skaityti 2691 kartai Atnaujinta Šeštadienis, 11 gegužės 2013 20:51

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 9th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©