Jūs esate čia:Religija»Hatha joga
Trečiadienis, 23 sausio 2013 11:36

Hatha joga Pirmo puslapio

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Iš 2001 metų archyvo. Tema aktuali ir šiandien.

Klausimas: esu jau pensininkas. Prieš keletą metų buvau susidomėjęs tibetiečių mankšta. Jau po dviejų savaičių pasijutau nuostabiai: dingo dusulys, pagerėjo nuotaika, susinormalizavo svoris ir miegas. Net visiškai žili plaukai pradėjo tamsėti. Žodžiu, efektas nepakartojamas.

Šiuo metu vėl esu visiškas ligonis, nebeužlipu nepailsėjęs net į antrą aukštą. Nemiga tapo kasdienybe. Tibeto mankšta nebepadeda.

Girdėjau, popiuliarinama nauja- hatha joga (jaunystės eleksyras). Paaiškinkite ko vertos visos tos vakarietiškai rytų makštos?

Hatha joga

Noras valdyti savo fizinį kūną pagirtinas, tik nereikėtų pamiršti, kad hatha jogos užsiėmimai dažnai nukrypsta į kraštutinumus. Jei tokiems užsiėmimams yra skiriama daugiau laiko, nei kūrybinei minčiai, didelė tikimybė sustabdyti dvasinį tobulėjimą ir sustiprinti fizinį kūną tiek, kad jis pradės valdyti. Visų pirma žinios.

GAJ IV 151 (M.A.J.)

Hatha jogos pasekėjai klaidingai įsitikinę, kad tie pratimai kontroliuoja kvėpavimą. Tuo tarpu Radža-jogai tai vertina kaip mentalinį kvėpavimą, kurio įvaldymas padės vystytis aiškiaregystei ir atstatys trečios akies funkcijas. Tai pasiekiama, kai pirmumas atitenka žinojimui.

J.P.Blavatskaja rašė, kad "pranajama arba mirtis kvėpuojant", visada tam žmogui baigiasi moraline mirtimi ir labai dažnai fizine.

Keletas nekantrių smarkuolių, kuriuos J.Rerich asmeniškai pažinojo Indijoje, nepaisydami perspėjimų, pradėjo hatha jogos užsiėmimus. Du iš karto susirgo džiova, iš kurių vienas mirė. Kiti paliko idiotais, dar vienas nusižudė, o vienas "pasidarė" juoduoju magu, bet jo pačio laimei jo veikla buvo nutraukta greita paties mirtimi. Dvasiniai Mokytojai vieningai draudžia pranajamos arba hatha jogos pratimus.

J.Rerich laiškai Asejevui, I tomas
Skaityti 5585 kartai Atnaujinta Šeštadienis, 02 kovo 2013 11:55
Daugiau šioje kategorijoje: « Jorė 2012-04-28/29 Zoroastrizmas »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Saturday the 14th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©