švietimas

švietimas (12)

Penktadienis, 13 gruodžio 2013 11:01

Dok. filmas Algimantas Vileikis

Parašė

A VileikisDok. filmas Algimantas VileikisNeregių pasaulis iki šiolei mums nebuvo artimas ir pažįstamas. Tačiau keli susitikimai su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariais atvėrė turtingą ir spalvingą pasaulį -- pilną kūrybos džiaugsmo ir draugystės.

Šeštadienis, 09 lapkričio 2013 14:29

Pranas Daunys (1900-1962)

Parašė

Pranas Daunys(1900-1962),Pranas Daunys (1900-1962). 1927m. pritaikė L.Brailio abėcėlę lietuvių kalbai, remdamasis latvių, vokiečių bei kitų lotynų kalbų abėcėlėmis. Sukurtas raštas pirmiausia buvo panaudotas Kauno aklųjų institute. Nuo 1928m. aklųjų raštu leidžiamos lietuviškos knygos. Pranas Daunys – Lietuvos aklųjų organizavimo ir švietimo iniciatorius.

*

Pranas Daunys – Lietuvos kariuomenės savanoris, 1923m. kovose ties Širvintomis su baltalenkiais buvo sunkiai sužeistas granata ir neteko regėjimo. Tais pačiais metais apsigyveno Kaune įkurtame karo invalidų bendrabutyje.

Ketvirtadienis, 07 lapkričio 2013 15:03

Šiek tiek aklųjų rašto istorijos

Parašė

Šiek tiek aklųjų rašto istorijos. Aklųjų rašto pagrindą sudaro Šarlio Barbjė (Charles Barbier) komunikacijos sistema, kuri buvo skirta naudoti kareiviams, esant nepakankamam apšvietimui ar nakties metu. Barbjė sistemą kareiviams buvo sudėtinga išmokti ir ginkluotosios pajėgos jos atsisakė.

1821m. Barbjė apsilankė Nacionaliniame aklųjų institute Paryžiuje, kur sutiko su Luji Brailiu, kuris nustatė pagrindinį Barbjė sistemos trūkumą – tai, kad žmogaus pirštas negalėjo apčiuopti viso rašmens elemento nepasislinkęs, ir todėl negalėjo greitai persikelti nuo vieno simbolio prie kito. Jis modifikavo Barbjė rašmenis į šešių taškų rašmens elemento sistemą.

Trečiadienis, 06 lapkričio 2013 17:17

Pažintis su neregių pasauliu

Parašė

Pažintis su neregių pasauliu. 2013-ų pavasarį visiškai mums netikėtai užsimezgė draugystė, o kartu bendradarbiavimas su LAB Šiaulių filialu. Balandžio 24d. buvome pakviesti į dailininko Eduardo Juchnevičiaus atminimo vakarą šioje bibliotekoje. Šis menininkas gyvenimo pabaigoje apako. Renginį užfiksavome. Gimęs filmas – tai jau istorinė-meninė Lietuvos dokumentika (Ir vėl Riparia, http://gindia.lt/nuotaika/item/378-ir-vel-riparia.html). Foto albumas.

Trečiadienis, 13 vasario 2013 16:26

Rudens lygiadienis

Parašė

Liepsnojantis Rudens lygiadienis Gintaro įlankoje.Rudens lygiadienis

Saulė yra raktų nuo Žemės saugotoja. Per rudens lygiadienį išeidama žiemoti Saulė užrakina Žemę, o raktus atiduoda išskrendantiems į pietus, į vasaros karalystę paukščiams. Pavasarį paukščiai sugrįš ir grąžins raktus, ir Saulė vėl atrakins Žemę.

Rudens lygiadienis – tai liūdnas atsisveikinimas su Saule ir jos šiluma, saulėtos dienos darosi vis trumpesnės už naktį,  prasideda naujas laikas. Šalta Žiema atspindi laikiną gamtos mirtį ir trumpalaikį blogio jėgų triumfą. Tai kovos su tamsos jėgomis laikas, kai būtina pasirinkti, kurioje pusėje liksi – šviesos ar tamsos. Rudens lygiadienis buvo laikomas tuo tašku, kai pavėlavusiems suteikiama dar viena galimybė apsispręsti. Jis pažymi metų vidurį, kai tuo tarpu pavasario lygiadienis – metų pradžią.

Puslapis 1 iš 3
  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Saturday the 14th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©