Jūs esate čia:Valstybė»Švietimas»Švietimas
Trečiadienis, 13 vasario 2013 16:26

Rudens lygiadienis

Parašė

Liepsnojantis Rudens lygiadienis Gintaro įlankoje.Rudens lygiadienis

Saulė yra raktų nuo Žemės saugotoja. Per rudens lygiadienį išeidama žiemoti Saulė užrakina Žemę, o raktus atiduoda išskrendantiems į pietus, į vasaros karalystę paukščiams. Pavasarį paukščiai sugrįš ir grąžins raktus, ir Saulė vėl atrakins Žemę.

Rudens lygiadienis – tai liūdnas atsisveikinimas su Saule ir jos šiluma, saulėtos dienos darosi vis trumpesnės už naktį,  prasideda naujas laikas. Šalta Žiema atspindi laikiną gamtos mirtį ir trumpalaikį blogio jėgų triumfą. Tai kovos su tamsos jėgomis laikas, kai būtina pasirinkti, kurioje pusėje liksi – šviesos ar tamsos. Rudens lygiadienis buvo laikomas tuo tašku, kai pavėlavusiems suteikiama dar viena galimybė apsispręsti. Jis pažymi metų vidurį, kai tuo tarpu pavasario lygiadienis – metų pradžią.

Trečiadienis, 13 vasario 2013 16:01

Papročiai ir tradicijos

Parašė

Papročiai ir tradicijos

Herodotas savo veikale „Istorija“ rašė: „Jei kas nors leistų žmonėms iš visų papročių išsirinkti geriausius ir gražiausius, tai kiekvienas, susipažinęs su jais, pasirinktų savuosius“.

Žmogaus gyvenimas yra tampriai susiję su aplinka, kurioje jis gyvena: supanti gamta, klimatas stipriai įtakoja žmogaus elgseną ir ją formuoja. Kiekvieno žmogaus gyvenimas turi ritmą, kurį apsprendžia gamtos ritmas: susipynę gamtos ir darbo ritmai tampa to krašto, šalies tradicijomis. Žodis „tradicija“ yra kilęs iš lotyniško žodžio traditio ir reiškia perdavimą, pasakojimą.

Sekmadienis, 13 sausio 2013 12:20

Mokytojo autoritetas

Parašė

Mokytojo autoritetas visuomenėje ir realybėje. Mok. P.Pakštis

Vienas iš svarbiųjų idealaus mokytojo-auklėtojo būtinų asmens privalumų yra autoritetas. Kaip yra būtinas geras nusimanymas dėstomuosiuose dalykuose, turėjimas pakankamai metodinių bei psichologinių žinių ir sugebėjimas jas panaudoti praktikoje, o taip pat pažinimas mokinių socialinio gyvenimo sąlygų ir kita, taip lygiai būtinas ir geras autoritetas. Mokytojo-auklėtojo darbas yra kūrybinis darbas, o pats mokytojas – kūrėjas. Kurti dvasines vertybes ar formuoti jaunas asmenybes gali tiktai kūrėjas, atseit, autoritetas.

Sekmadienis, 13 sausio 2013 11:59

Vaikams apie kosmosą ...

Parašė

Vaikams apie KOSMOSĄ, ŽEMĘ, ŽMOGŲ

BRANGŪS VAIKAI, MERGAITĖS IR BERNIUKAI

Visiems jums buvo akimirkų, kai pavargę po triukšmingų ir malonių žaidimų staiga nurimdavote, nutildavote ir pradėdavote mąstyti apie jus supantį pasaulį. Tokia akimirka gali nutikti namie prieš miegą, kai gulite lovoje, bet dar nemiegate. Tokia būsena gali nutikti vasarą iškyloje prie laužo ar ant upės kranto, bežiūrint į raibuliuojančias bangeles. Dažnai tokie pamąstymai būna bežiūrint į žvaigždėtą dangų. Jums tada kyla daug klausimų. Kas yra Pasaulis, Visata? Kodėl jie yra? Kas yra gyvybė?

Sekmadienis, 13 sausio 2013 11:37

Mokytojavimas

Parašė

Nikolajus Konstantinovičius Rerichas (1874-1947)Mokytojavimas. Bendruomenę kurkite kaip Grožio ir Žinių namus.

1933 m. kovo mėnesį Čikagoje leidžiamame leidinyje „Literatūros apžvalga“ straipsnyje „Mokytojų kova už mokyklą“ tarp daugybės informacijos pateikiami pritrenkiantys faktai: „Švietimas turi būti susilpnintas – taip skelbia ekonomistų įsakas... Kur gi bus nauda nacijai, jei mes rūpinsimės tik pramoninėmis korporacijomis ir užleisime vaikų švietimą Amerikoje?“

Straipsnyje „Žmogiškoji teisė prieš piniginę teisę“ rašoma, kad tai, kas anksčiau buvo vadinama depresija, dabar virto „bankininkų panika“.

Trečiadienis, 09 sausio 2013 13:34

Mokslas

Parašė

Mokslas

Mokslas laisvas, sąžiningas ir bebaimis. Mokslas akimirksniu gali apšviesti žmones ir pakeisti požiūrį į Visatą .
Aум. 341

Mūsų (Šambalos Mokytojų) darbai yra gyvybingi. Meną laikome aukščiausiu dvasios atgimimo stimulu, vadinasi žmonijos laimė priklauso nuo Grožio suvokimo. Mes sakome, kad menas yra nemirtingas ir beribis. Mes atskiriame žinias nuo mokslo, nes žinios yra menas, o mokslas – metodika.
Иерархия. 359

Antradienis, 15 sausio 2013 13:26

"Tik suaugusiems"

Parašė

"Tik suaugusiems"

Koks žinomas ir populiarus užrašas, dažnai pasirodantis televizorių ekranuose, pasislėpęs po raide "s". Taip pat dažnai skambantis radijo reklamose. Ir visada palydymas nuogų kūnų, keistų dejonių ir vadinamos seksualia muzikos.

Tai vis gi, ką gi reiškia šis posakis? Ar jis tikrai atitinka savo prasmę? Ar pats pagrindinis ir svarbiausias suaugusių žmonių užsiėmimas yra seksas ar švelnesnis jo išsireiškimas erotika? Nejaugi niekam nekyla noras protestuoti matant ir girdint tokią diskriminaciją. O gal visas šiandieninis pasaulis yra tik ištisas dauginimosi ir malonumų vaikymosi siekimas?

Sekmadienis, 13 sausio 2013 11:27

Gyvoji Etika ir mokykla

Parašė

Gyvoji Etika ir mokykla

Tikrasis mokslas visada kviečia ir traukia

Be grožio suvokimo švietimas neįmanomas

Suteikite galimybę vaikams mąstyti!

Be bendradarbiavimo nebus kūrybos

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 9th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©